Kargo

KARGO İLE İLGİLİ SORULARINIZI LÜTFEN BU SAYFAYI OKUDUKTAN SONRA HALEN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ BİR KONU VARSA MESAJ YOLUYLA BİZE İLETİNİZ
BU SAYFA DA AŞAĞIDAKİ BAŞLIKLARA YANIT BULABİLİRSİNİZ
 

 

KARGOM ELİME NE ZAMAN ULAŞIR?
Tüm siparişleriniz aynı iş günü içinde işleme alınır. Mümkün olan en kısa sürede , sağlıklı ve eksiksiz biçimde paketlenir ve kayıtlı olduğunuz adresinize kargolanır. Genelde satış yoğunluğuna bağlı olarak kargonuz aynı gün ya da 2 iş günü içinde yola çıkabilir.

Düzenli Kargo günlerimiz; Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleridir.

Kargonuz teslim edildikten sonra size KARGONUZUN GÖNDERİLDİĞİ bir mesajla bildirilecektir. Bu mesajın için de hangi kargo şirketi ve hangi takip numarası ile gönderildiği yazılı olacaktır.

** Bu mesajı aldığınız günün sabahı genelde kargonuz size en yakın şubenin eline geçmiş olacaktır. Telefon ederek adınız soyadınız ya da size mesajla bildirilen takip numarası ile takibini yapabilirsiniz.

Size ürününüz kargolandı mesajı geldikten sonra , gönderilen kargolarımızın %90’ı takip eden gün teslim edilmektedir.

 

KARGO ÜCRETİ NE KADAR TUTACAK?
Anlaşmalı kargomuz sayesinde şu an için Türkiye’de en uygun fiyattan ve en güvenilir yolla kargonuz evinize teslim olacak şekilde ve ücretsiz olarak sigortalanarak gönderilecektir.

Alışverişiniz sadece tohumlardan oluşuyorsa, yani içinde toprak, desili soğan, viyol, saksı vb. desili hiçbir ürün yoksa sadece ama sadece tohum paketlerinden oluşuyorsa :

Türkiyenin her yanına : 3.50 + KDV

Bu ücret ARAS KARGONUN  dağıtım yaptığı tüm beldeler, köyler ve mobil alan sınırları içindeki yerler dahil olmak üzere tüm Türkiye için geçerlidir.

Alışverşiniz tohum, toprak, viyol, soğan ya da benzeri desili ürünlerinde içinde bulunduğu tek bir paketten oluşuyorsa:

Bu durumda ÜCRETSİZ kargo kampanyasından yararlanamazsınız.

Sipariş toplamınıza bakılmaksızın kargonuz Ücret Alıcıdan ibaresi ile karşı taraf ödemeli gönderilecektir. Aşağıda desi bazında bu tür paketlerin fiyatlandırmasını bulabilirsiniz.

Örnek olması açısından 10 paket 4 litrelik toprak toplamda 40 litre + 10 adet viyol den oluşan bir kutu yaklaşık 10.80 tl. + KDV ye kapınıza teslim edilmektedir.

1-5 desi arası : 4.20+kdv
6-10 desi arası: 5.40+kdv
11-15 desi arası: 6.80+kdv
26-30 desi arası : 12.10 +kdv
31 desi ve üzeri her desi için .40 kuruş eklenecektir.

Bu fiyatlar tüm Türkiye için geçerlidir.

 

ÜCRETSİZ KARGODAN NASIL YARARLANIRIM?
Ücretsiz kargodan yararlanabilmeniz için :

1- Alışverişiniz sadece tohum paketlerinden oluşmalıdır. Yani tohumun yanında desisi yüksek olan toprak, soğan, viyol, saksı ve benzeri herhangi bir ürün almamış olmalısınız. Sadece ama sadece tohum almış olmalısınız.

2- Alışveriş toplamınız 45 tl ve üzeri olmalıdır.

Siparişiniz yukarıdaki 2 şarta da uyuyorsa, o takdirde sizin belirtmenize gerek kalmadan, otomatik olarak tarafımızdan ÜCRETSİZ OLARAK kayıtlı adresinize kargolanacaktır.

Bu şartlardan biri oluşmuyorsa kargo ücreti tarafımızdan karşılanamamaktadır.

 

SİPARİŞİM KARGOLANDI MI?
En sık aldığımız sorulardan biri de siparişinizin ne zaman kargolanacağı ya da kargolanıp kargolanmadığıdır.

Siparişiniz kargolandıktan sonra size siparişinizin kargolandığına dair bir mesaj gönderilecektir. Ancak bu mesaj size gün içinde geç bir vakitte ulaşabilir. Bunun sebebi, kargo bilgilerinin sistem üzerinde bize geç saatlerde ulaşmasıdır. Bu mesaj geldikten sonra ki gün size en yakın aras kargo şubesini arayarak adınız soyadınızla kargonuzun takibini yapmanızı tavsiye ederiz. Kargo takip numaranızı , size KARGOLANDI MESAJI geldikten 3 gün içinde kargonuzu hala teslim almadıysanız bize mesaj yazarak öğrenebilirsiniz.

Bu nedenle bizi seçerek sipariş verdiyseniz aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

1- Siparişler en geç 2 iş günü içinde kargoya verilir. Bu bizim iş organizasyonumuz açısından de gerekli bir durum olup, hiçbir siparişin beklemesi bize yarar sağlamamaktadır.

2- Siparişlerin yüzde 90’a yakın bir bölümü sipariş verdiğiniz gün kargolanmaktadır. Burada kriter siparişin saat 16:00 dan önce yapılıp yapılmamasıdır. Saat 16:00’dan önce yapılan tüm siparişler genelde aynı kargo günü kargolanır.

Kargo günlerimiz Pazartesi-Salı- Çarşamba ve Cuma günleridir. Haftasonları ve Çarşamba günleri kargomuz yoktur. Bu günlerde yapılan tüm alışverişler takip eden ilk kargo günü kargolanır.

3- Sabah alışveriş yaptıysanız ve daha sonra ürün eklemeye karar verdiyseniz bunu saat 16:00 dan önce bize mesaj yoluyla bildiriniz. Aksi takdirde ekleyeceğiniz ürün , pakete eklenmeden kargonuz gönderilecektir. Saat 16:00 dan önce yapılan tüm alışverişleriniz tek paket halinde tek kargo olarak gönderilecektir.

 

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

KARGO İLE İLGİLİ SORULARINIZI LÜTFEN BU SAYFAYI OKUDUKTAN SONRA HALEN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ BİR KONU VARSA MESAJ YOLUYLA BİZE İLETİNİZ

No comments yet.

Bir Cevap Yazın